Teddy Eddie

To metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat na licencji Edu Bears.

Zajęcia są pełne prawdziwego, komunikacyjnego użycia języka, który uaktywniany jest poprzez to, co dzieci lubią najbardziej: gry, zabawy ruchowe, piosenki, historyjki, słuchowiska, karty obrazkowe.

Zasady licencyjne stoją na straży wysokiego standardu realizacji kursów i odpowiedniego przygotowania nauczycieli.

Autorki metody czerpały inspirację z obserwacji własnych pociech, będących właśnie w wieku przedszkolnym. To one były pierwszymi, bardzo wymagającymi recenzentami.

Treść tej podstrony powstała w oparciu o oficjalne materiały tekstowe i graficzne opisujące metodę Teddy Eddie, udostępnione przez ich właściciela, firmę Edu Bears.

ExpertEnglish stosuje Teddie Eddy – licencjonowana metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 2 – 7 lat
ExpertEnglish stosuje Teddie Eddy – licencjonowana metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 2 – 7 lat
ExpertEnglish stosuje Teddie Eddy – licencjonowana metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 2 – 7 lat
ExpertEnglish stosuje Teddie Eddy – licencjonowana metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 2 – 7 lat

Zalety metody Teddy Eddie

Koniec z nauką słówek!

Dzieci uczą się mówić całymi zdaniami!

Rodzice, nauczyciele, a nawet same dzieci skarżyli się na to, że w większości kursów dla małych dzieci jest tak mało mówienia. U nas zajęcia organizowane są w taki sposób, aby dzieci miały szansę przyswoić wiele elementów obcej mowy w podobny sposób, jak uczyły się języka ojczystego.

Język angielski traktowany jest na zajęciach jako środek do komunikowania się, także w poleceniach i instrukcjach.

Zajęcia pełne humoru!

Pierwszym celem metody jest zadowolenie dziecka – żeby polubiło naukę języka obcego, chętnie przychodziło na lekcje i pewnie czuło się w środowisku innych dzieci.

Motywem przewodnim jest Miś Eddie, który pewnego dnia wyskakuje z kolorowej skarpety, by wraz z dziećmi przeżyć mnóstwo przygód w bajkowym świecie języka angielskiego! Zajęcia są pełne gier i zabaw, zarówno klasycznych, jak i zupełnie nowych. Tematyka zajęć jest bliska dzieciom, co powoduje, że nigdy się nie nudzą.

Bez przymusu!

Metoda pozwala na przyswojenie wyjątkowo dużej liczby słów i zwrotów. Bazuje na niezliczonych tekstach oraz materiałach multimedialnych, często napisanych specjalnie dla Teddy Eddie. 

Program nie jest nudny. Dzieci uwielbiają te zajęcia za postaci opowiadań i humor, który przemawia do właśnie tej specyficznej grupy wiekowej.

Nie zmuszamy dziecka do odrabiania lekcji i szkolnej formy uczenia się! Dzieci uczą się słownictwa w kontekście zdań, tekstów i sytuacji, a nie jako serii pojedynczych słówek.

Bogaty zestaw

W dołączanej do kursu, kolorowej i bardzo trwałej teczce, mały uczeń znajdzie: oryginalny, pełen treści podręcznik, płytę CD z mnóstwem nagrań, mini-książeczkę z sekretnymi słowami. Nieodzownym elementem kursu jest Plac Zabaw – edukacyjna aplikacja pełna gier i zabaw.

Dla rodzica przygotowany jest szczegółowy poradnik zawierający informacje oraz pomysły na domowe zabawy językowe.

Na koniec roku każdy nasz kursant otrzymuje oficjalny dyplom i małą nagrodę pokazującą ogrom opanowanej wiedzy.

Wyselekcjonowani lektorzy

Zajęcia prowadzą wyłącznie wybrani lektorzy, posiadający predyspozycje do pracy z uczniem w wieku przedszkolnym, a przede wszystkim kochający małe dzieci. Oprócz tych naturalnych zdolności, nasi lektorzy przechodzą cykl szkoleń i znajdują się pod stałą opieką metodyczną.

Bardzo ważnym aspektem metody Teddy Eddie jest stały kontakt lektora z rodzicami, którzy mogą liczyć na: lekcje otwarte, bieżące informacje po każdych zajęciach, cykliczne podsumowanie, propozycje dodatkowych ćwiczeń domowych oraz pisemne raporty o postępach dziecka (co semestr).

Ambitna metoda

Naszą metodę charakteryzuje nieporównywalne z żadnym innym programem bogactwo językowe. Mnóstwo opowiadań, tekstów, słuchowisk stwarza możliwość „zanurzenia się” w języku i przyswajania go w naturalny sposób, jak przy nauce języka ojczystego.

Wyjątkowo elastyczny program jeżeli chodzi o wiek, poziom czy predyspozycje dzieci. Nawet w mieszanych grupach każde dziecko uzyska maksymalnie dużo korzyści: osłuchanie się, uczenie się rozumienia i reagowania oraz umiejętności komunikacyjne.

Co na to rodzice?